Automation QA Test Engineer

Suntem în căutare de noi colegi pentru extinderea departamentului nostru QA din Craiova și Timișoara, cu un bun background tehnic și cunoștințe de frameworkuri de testare automate, cu spirit de organizare, curioși și dornici să evoleze și să învețe lucruri noi.

Departamentul: Quality Assurance
Locatia: Craiova
Studii: Facultate de profil

Responsabilități

Împreună cu un Project Manager și susținut de întreaga echipă NetRom vei lucra în următoarele activități:

  • Înțelegerea funcționalităților și scenariilor de testare ce urmează a fi automatizate
  • Implementarea de teste automate în conformitate cu scenariile de test definite
  • Colaboarea cu întreaga echipă pentru asiguararea standardelor de calitate

Skill-uri și Experiență

  • Tooluri și frameworkuri pentru testare automată precum: Selenium, Appium, Cypress, TestCafe
  • Cunoștințe de bază de OOP, SQL, Web
  • Cunoștințe de bază într-un limbaj de programare precum C#, Java, PHP, JavaScript

Apreciem aptitudini precum:

  • Problem solving
  • Atenție la detalii
  • Dorința de a învăța și evolua
  • Lucru în echipă
  • Nivel foarte bun al limbii engleze

Cunoștințele următoare constituie un avantaj

  • Experiența cu frameworkuri pentru Unit testing
  • Fazele procesului de dezvoltare software, CI/CD
  • Metodologii software Agile precum SCRUM sau Kanban
  • Docker și Kubernetes
  • Platforme Cloud (Amazon AWS, Microsoft Azure)

Nu este ceea ce cauți?

Nici o problemă! Avem și programe pentru studenți de care ai putea fi interesat

Interesat să te alături? Trimite-ne CV-u tău la