Full Stack Senior JAVA Web developer

Suntem în căutare de noi colegi pentru extinderea departamentelor noastre Java din Craiova și Timișoara. Vei fi parte dintr-o echipă care este responsabilă de designul, dezvoltarea și implementarea de Java-based web apps pentru clienții noștri.

Departamentul: Java
Locatia: Timișoara
Studii: Facultate de profil

Responsabilități

Împreună cu un Project Manager și susținut de întreaga echipă NetRom vei lucra în următoarele activități:

  • Clarificarea și discutarea cerințelor cu clientul
  • Research-ul și design-ul soluțiilor tehnice
  • Propunerea de îmbunătățiri atât ale procesului de lucru cât și ale soluției tehnice
  • Implementarea de soluții tehnice de înaltă calitate
  • Împărțirea în taskuri și estimarea lor

Skill-uri și Experiență

  • Designul de soluții software folosind concepte precum modelare de baze de date, programare orientată pe obiecte, principiile SOLID și modele de architecturi software
  • JAVA SE/EE precum și cunoștințe solide ale tehnologiei SpringBoot și frameworkurilor înrudite precum SpringDată, JPA și programare asincronă
  • HTML5, CSS și frameworkuri de JS precum React, Angular, Vue.JS

Apreciem aptitudini precum:

  • Problem solving
  • Atenție la detalii
  • Dorința de a învăța și evolua
  • Lucru în echipă
  • Nivel foarte bun al limbii engleze

Cunoștințele următoare constituie un avantaj

  • Experiența cu frameworkuri pentru Unit testing
  • Fazele procesului de dezvoltare software, CI/CD
  • Metodologii software Agile precum SCRUM sau Kanban
  • Docker și Kubernetes
  • Platforme Cloud (Amazon AWS, Microsoft Azure)
  • Reactive programming

Nu este ceea ce cauți?

Nici o problemă! Avem și programe pentru studenți de care ai putea fi interesat

Interesat să te alături? Trimite-ne CV-u tău la